İndirim!

DÖNÜŞÜMLER (METAMORFOZLAR)

Publius Ovidius Naso (MÖ 20 Mart 43 – MS 17/18), kısaca Ovidius veya Ovid, klasik Roma döneminin en önemli şairlerindendir. İmparator Augustus döneminde yaşamış olup Virgil ve Horace gibi büyük üstadlarla aynı dönemde eserler yazmıştır. 15 kitapçıktan oluşan ve kesintisiz anlatılan mitolojik hikayelerle işlenmiş Dönüşümler/Metamorfozlar, onun en meşhur eseridir. Ki bu eser, mitolojik hikayeler konusunda ana kaynakça olarak addedilir. Elinizdeki kitap, bu serinin ilk üç bölümünden oluşmaktadır.
İmparator Augustus döneminde yetişen şair, büyük bir şan ve söhrete kavuşmuştur. Fakat MS 8 yılında, net olarak bilinmeyen bir sebepten ötürü Karadeniz sahilindeki Köstence’ye (Constanta) sürgün edilmiştir ve hayatının geri kalanını orada geçirmiştir. Ovid bu olanlar hakkında “bir şiir ve bir hata” demekten başka bir söz etmemiştir.
Ovidius, Latince edebiyatın büyük üstadları Virgil ve Horace ile aynı seviyede bir şana sahiptir. Şiirleri, Ortaçağ’ın sonuna kadar Avrupa sanatı ve edebiyatını önemli ölçüde etkilemiştir.

 120,00  78,00

Kitap Detayları

Ağırlık 0.1 kg
Boyutlar 13.5 × 21 × 0.5 cm
1.Basım

Sayfa Sayısı

ISBN

Çeviren

Yazar(lar) Hakkında

Ovidius