İndirim!

Yaratıcı Dans – Hareketli Pedagoji

“Dans, çocuklar için eğlenceli, cesaret verici ve motivasyon arttırıcı olmasının yanında, kavramları içselleştirerek öğrenmek için harika bir araçtır.”

Yaşamımızın ilk yıllarından itibaren doğal olarak hareket ile öğreniriz, ilişki kurarız, temas ederiz, yanıt veririz. Evren var olduğundan bu yana var olan hareket ve dans çeşitli doğa olayları, mitolojik karakterler ve ritüeller aracılığı ile insanlık tarihi boyunca var olmuş; sahne sanatları gösteriler aracılığı ile de yaşamlarımıza misafir olmuştur. Bu kitap postmodern toplumda yaşayan bireylerin dans ile olan ilişkisini “misafirlik” bağlamının ötesine taşımak ve dansı yaşamsal, eğitimsel ve sanatsal bir aktivite olarak yeniden merkeze alabilmek, deneyimleyebilmek adına bir rehber olarak yazılmıştır.

Yaratıcı Dans, dikte edilen bir hareket taklidi, baskı ve kıyas olmaksızın hem sanatsal bir etkinlik hem de alternatif bir eğitim aracı olarak dünya üzerinde uzun süredir kullanılmaktadır. Bedenini dansla keşfetmek ve kendine özgü dans ifadesi ile buluşmak isteyen her yaştan bireye uygun olan yaratıcı dans çalışmaları; çocuklar ve yetişkinlerin bedensel ve zihinsel yaratıcılığını beslemenin yanı sıra, genel geçer “güzellik” kalıpları dışında, cinsiyetler ötesi pozitif beden algısı geliştirebilmek, bedeni ile barışık ve bedeninin farkında bir hayat yaşamak; dünya ile sözcüklerin ötesinde, beden odaklı oyuncu bir alanda ilişki kurmak ve dansla soyut ve somut kavramları öğrenmek, öğretmek isteyen herkese açıktır.

 200,00  130,00

Kitap Detayları

Ağırlık 0.1 kg
Boyutlar 13.5 × 21 × 0.1 cm
1.Basım

Sayfa Sayısı

ISBN

Yazar(lar) Hakkında

Lerna Babikyan